www.archive-fi.com » FI » P » PELLERVO.FI

Total: 849

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".
  • Pellervo-Seura
    XV Unioninkatu 34 4 krs OHJELMA 10 00 Kahvi 10 30 Avaus Lakiasiainjohtaja Kari Lehto Pellervo Seura Osuuskuntalain uudistus Lainsäädäntöneuvos Jyrki Jauhiainen oikeusministeriö Jauhiaisen esitys Keskustelu 12 30 Lounastauko 13 30 Global cooperative legislation Osuuskuntien sääntely kansainvälisesti Tutkimusjohtaja oikeustieteen tohtori dosentti Hagen Henrÿ Helsingin yliopisto avaa esitys Omistajaoikeudet ja omistaja arvo osuuskunnissa KTT Seppo Pöyhönen avaa diasarja Kahvi Keskustelu Päivän yhteenveto Professori Seppo Villa Helsingin yliopisto Päätössanat Laamanni Markku Pohjola
    http://www.pellervo.fi/laki/text/lakiseminaari2012.htm (2012-05-14)


  • Pellervo-Seura
    Hinta Pellervon jäsenille 500 euroa ei jäsenille 600 euroa Alv 0 GEBHARD MITALIT Myönnetään yleensä hallintohenkilöille mutta voidaan myöntää myös toimihenkilöille Kultainen Gebhard mitali Myönnetään hyvin ansiokkaasta yleensä valtakunnallisesta ja pitkäaikaisesta toiminnasta osuustoiminnallisen keskinäisen yhteistoiminnan hyväksi Myöntämisestä päättää Pellervo Seuran hallitus Hinta Pellervon jäsenille 1 000 ei jäsenille 1 200 Alv 0 Hopeinen Gebhard mitali Myönnetään ansiokkaasta yleensä vähintään 20 vuotta kestäneestä toiminnasta osuustoiminnallisen keskinäisen yhteistoiminnan hyväksi Myöntämisestä päättää Pellervo Seuran toimitusjohtaja Hinta Pellervon jäsenille 350 ei jäsenille 450 Alv 0 Pronssinen Gebhard mitali Myönnetään ansiokkaasta yleensä vähintään 10 vuotta kestäneestä toiminnasta osuustoiminnallisen keskinäisen yhteistoiminnan hyväksi Myöntämisestä päättää Pellervo Seuran toimitusjohtaja Hinta Pellervon jäsenille 200 ei jäsenille 250 Alv 0 Hinnat sisältävät mitalin lisäksi rintamerkin kehystetyn kunniakirjan ja säilytyskotelon Mitalien rintamerkki Myönnettäviin Osuustoiminnan ansiomitaleihin ja Gebhard mitaleihin sisältyy rintamerkki Rintamerkki on kuulunut Osuustoiminnan ansiomitaleihin ja Gebhard mitaleihin lokakuusta 1999 alkaen Sitä ennen myönnettyihin merkkeihin sen voi tilata jälkikäteen Hinta 30 Alv 0 OSUUSTOIMINNAN ANSIOMERKIT Kultainen ansiomerkki Myönnetään yleensä vähintään 30 vuotta yhden tai useamman osuustoiminnallisen keskinäisen yrityksen tai muun yhteisön palveluksessa olleelle toimihenkilölle tai työntekijälle Hinta Pellervon jäsenille 150 ei jäsenille 200 Alv 0 Hopeinen ansiomerkki Myönnetään yleensä vähintään 20 vuotta yhden tai useamman osuustoiminnallisen keskinäisen yrityksen tai muun yhteisön
    http://www.pellervo.fi/p-seura/text/mitaliehdot.htm (2012-05-14)

  • Pellervo-Seura
    Juho kunnallisneuvos Kansanedustaja Kurikka Kontkanen Pekka maanviljelijä Pyhäselkä Korhonen Pekka kunnallisneuvos Hammaslahti Leppälä Juhani kunnallisneuvos Askola Niiniluoto V J vuorineuvos Helsinki Rantasalo Onni maanviljelysneuvos Yläne Rintamäki Juho Heikki maanviljelijä Ilmajoki Vaissi Eemeli talousneuvos Haapamäki Osuustoiminnan I luokan ansiomitali 1951 Sandelin A E professori Helsinki Tuominen Kaarlo I johtaja Helsinki Virtanen Artturi I professori Helsinki Osuustoiminnan I luokan ansiomitali 1952 Hermes Andreas Saksan Raiffeisenliiton presidentti tri Bonn Osuustoiminnan I luokan ansiomitali 1953 Talvela Kauno Eetu talousneuvos Järvenpää Osuustoiminnan I luokan ansiomitali 1955 Immonen A Veikko agronomi Joroinen Pihkala Rurik professori Aitolahti Rickman Karl M maanviljelysneuvos Osuustoiminnan I luokan ansiomitali 1956 Aaltonen Kustaa Edvard talousneuvos Vehmaa Heikkilä Matti kunnallisneuvos Pälkäne Osuustoiminnan I luokan ansiomitali 1959 Kalkkinen Ilmari metsäneuvos Helsinki Koskenoja S A pääjohtaja Helsinki Kukkonen Antti kansanedustaja Rovasti Joensuu Osuustoiminnan I luokan ansiomitali 1963 Peijari Toivo J maanviljelijä Jämijärvi Osuustoiminnan I luokan ansiomitali 1968 Lakka Oskari talousneuvos Joutseno Osuustoiminnan I luokan ansiomitali 1971 Tuomola Eino vuorineuvos Helsinki Osuustoiminnan I luokan ansiomitali 1973 Mela Lauri maanviljelysneuvos Nummi Osuustoiminnan I luokan ansiomitali 1974 Eskola Kusti maanviljelysneuvos Sievi Hakamäki Toivo maanviljelysneuvos Halkilahti Reino maanviljelysneuvos Salo Ihamuotila Veikko agronomi Helsinki Koivisto Veikko kunnallisneuvos Panttila Miettunen Martti maaherra Rovaniemi Saarinen Pellervo vuorineuvos Helsinki Toivonen Eero E maanviljelysneuvos
    http://www.pellervo.fi/p-seura/text/mitalistit_ost1lk1949alkaen.htm (2012-05-14)

  • Pellervo-Seura
    Kortesjärvi Paasonen Kalle Maanviljelijä Pakonen Väinö Maanviljelijä Tyrnävä Partanen Johannes Maanviljelijä Piippola Pörhölä Eelis Vilho Maanviljelijä Alatornio Raulo Heikki August Opettaja Maanviljelijä Mikkelin mlk Sihvonen Matti Toimitusjohtaja Kajaani Sohlo Kalle Johtaja Oulu Solla Lauri Johannes Maanviljelijä Varkaus Sutela Kustaa A Maanviljelijä Oulujoki Särkkä Aatu Maanviljelijä Suomenniemi Tarkkanen E M Kunnallisneuvos Laihia 1965 Härmälä Pentti Kunnallisneuvos Kauppi Ilo J Opettaja Teuva Känsälä Otto Maanviljelijä Kaustinen Laine Lauri Kansanedustaja Jokioinen kk Leppälä Juhani Kunnallisneuvos Askola Riikonen Juho Maanviljelijä Pielisjärvi Virkola Åke Sigfrid Kauppatieteen maisteri Johtaja Helsinki 1966 Jokiniemi Eemeli Kunnallisneuvos Maaheimo Armas Kunnallisneuvos Mannerkoski Veikko Agronomi Mannila Onni Evert Maanviljelijä Saura Elias Toimitusjohtaja 1967 Paturi Altti Sulo Uljas Talousneuvos Turenki Svergies Landbruksförbund Tukholma Yritys Tukholma Westerstråhle Verner Tilanomistaja Rantasalmi 1968 Hannuksela Vilho Maisteri Helsinki Korpela Eero Johannes Toimitusjohtaja Agronomi Helsinki Pohjonen Mauno Agronomi Jyväskylä Vaissi Ilmari Maanviljelijä Haapamäki 1969 Antila Iivo Maanviljelysneuvos Lapua Hiltunen Yrjö Maanviljelijä Kuopion mlk Kinnunen Toivo H Kunnallisneuvos Pieksämäki 1970 Lehtonen Harry Kirjanpitäjä Turku Lehtonen Kosti Johan Varastonhoitaja Helsinki Wahlroos Erik Konttoristi Helsinki Varis Lauri Maanviljelijä Rautalampi 1971 Kalliokoski Viljami Maanviljelysneuvos Halsua 1972 Jauhiainen Paavo Toimitusjohtaja Maanviljelysneuvos Kajaani Koskenkorva Reino Johannes Maanviljelijä Peräseinäjoki Lehvonen Antti Kauppaneuvos Joensuu Trompari V J Maanviljelijä Isokyrö 1973 Heikkilä Urho Toimitusjohtaja Nastola 1974 Erhola Aimo Maanviljelysneuvos Toimitusjohtaja Kuopio Heikkilä Erkki Maanviljelijä Kunnallisneuvos Paavola Heinvuo Armas Kauppaneuvos Kuopio Herranen Viljo Vesa Maanviljelijä Höljäkkä Horelli Erkki Maanviljelysneuvos Kokemäki Hyrkkö Eeri Johannes Maanviljelysneuvos Nousiainen Häyrinen Väinö Maanviljelijä Kunnallisneuvos Kaitainen Kallela Matti Toimitusjohtaja Helsinki Kekkonen Urho Kaleva Tasavallan Presidentti Helsinki Kirra Heikki Kalervo Maanviljelijä Huittinen Kivioja Kaarlo Kunnallisneuvos Nivala Kurkela Eino Maanviljelysneuvos Kemi Lehtonen Lauri Talousneuvos Äänekoski Leivonen Vilho Matias Talousneuvos Maanviljelijä Viitasaari Littunen Aaro Matti Maanviljelijä Parikkala Mustonen Martti Vuorineuvos Helsinki Niemistö Eino Kauppaneuvos Kuopio Nukari Allan Maanviljelysneuvos Hämeenlinna Pärnänen Väinö Talousneuvos Johtok vpj Kallislahti Roikonen Uuno Toimitusjohtaja Kajaani Saloranta Toivo Johannes Maanviljelijä Opettaja Loppi Sandelin Gustav Vuorineuvos Sipilä Olavi Toimitusjohtaja Helsinki Tikkanen Toimi Maanviljelijä Varesmaa Veikko Maisteri Johtaja Jyväskylä 1975 Kerkola Erkki Johtaja Helsinki Siipola Martti Aapeli Toimistopäällikkö Helsinki Vainionpää Jouko Olavi Konttorinjohtaja Kauppaneuvos Kokkola 1976 Leinonen Väinö Johannes Talousneuvos Maanviljelijä Paltamo Mäkitammela Veikko Kunnallisneuvos Jalasjärvi Piirainen Veikko Maanviljelijä Talousneuvos Kuhmo Sihvola Lauri Agronomi Keituri Suomela Uuno Kunnallisneuvos Vääksy Väänänen Jorma Maanviljelijä Pieksänkoski 1977 Vainio Mattila Toivo Agronomi Pori 1978 Isännäinen Risto Maanviljelijä Maanviljelysneuvos Jämsä Koivisto Esko Maat metsät tri Helsinki Larmela Tauno Autonkuljettaja Espoo Riskala O W Kauppaneuvos Helsinki 1979 Ahonen Kaarlo Talousneuvos Evijärvi Arjaluoto Esko Toimitusjohtaja Kauppaneuvos Turku Paala Pekka Maanviljelijä Talousneuvos Vanha Ulvila Pekonen Esko Einar Maanviljelijä Kunnallisneuvos Mikkeli Valkonen Matti Maanviljelijä Talousneuvos Mikkeli 1980 Hirvi Kalle Varatoimitusjohtaja Kauppaneuvos Espoo Lehtolinna Olavi Myyntipäällikkö Turku Olsson Alf Konttorinjohtaja Kouvola Sipilä Veikko Maanviljelijä Kunnallisneuvos Ala Pihlaja Vuolukka Oiva Johannes Koneenhoitaja Salo 1981 Hakala Eero Maanviljelijä Kunnallisneuvos Seinäjoki Hyvönen Huuko Agrologi Kajaani Joki Hollanti Oskari Antti Kunnallisneuvos Kannus 1982 Mikkilä Yrjö Herman Maanviljelijä Panttila Ruskeala Matti Johannes Maanviljelijä Kunnallisneuvos Agrologi Hartola Tulimaa Antti Toimitusjohtaja Seinäjoki 1983 Luukka Viljo Johanne Vuorineuvos Pääjohtaja Helsinki Rinta Juhani Maanviljelysneuvos Laihia Tuomola Vilho Elias Maanviljelijä Urjala 1984 Ahola Erkki Vuorineuvos Helsinki Jokela Manne Agronomi Laihia Kontio Sakari Maanviljelysneuvos Oulu Konttinen
    http://www.pellervo.fi/p-seura/text/mitalistit_kultgebh1959alkaen.htm (2012-05-14)

  • Pellervo-Seura
    Pesonen Bryssel Kunnallisneuvos Erkki Stjernvall Sysmä Maanviljelijä Pentti Toivio Valittula Maanviljelijä Jarmo Juutinen Vieremä Maanviljelijä Pentti Vartiainen Kiuruvesi Maanviljelijä Hannu Kurikka Lukkarila Maanviljelijä Heikki Arpiainen Rautajärvi Hopeinen Gebhard mitali 13 kpl Toimitusjohtaja Urpo Heinonen Eurajoki Maanviljelijä Hannu Smolander Tuusniemi Toimitusjohtaja Jan Lähde Turku Lakiasiainjohtaja Kari Lehto Espoo Osuustoimintajohtaja Sami Karhu Järvenpää Ekonomisti Yrjö Kotisalo Järvenpää Ekonomi Jorma Savolainen Helsinki Tutkimusjohtaja Perttu Pyykkönen Porvoo Sihteeri Maila Elomaa Helsinki Tutkimuspäällikkö Eeva Heikkilä Espoo Dosentti Petri Ollila Espoo Vanhempi tutkija Eliisa Troberg Espoo Suunnittelija Hannu Penttilä Haukipudas Pronssinen Gebhard mitali 14 kpl Toimitusjohtaja Jarmo Hänninen Rautalampi Toiminnanjohtaja Niina Immonen Tampere Toimitusjohtaja Tuula Merikivi Pori Toimitusjohtaja Jukka Pötry Hyvinkää Tutkija Shimelles Tenaw Espoo Maanviljelijä Pekka Yli Antola Kodisjoki Merkonomi Pirkko Latvala Posio Diplomi insinööri Anne Christine Jansson Osuustoimintaneuvoja Erkki K Kangas Rappari Pentti Katajisto Toimitusjohtaja Eino Katila Yritysneuvoja Timo Mäkilä Hallituksen puheenjohtaja Risto Tenhunen Maanviljelijä Jukka Hakkarainen Valtimo Pellervon kultainen ansiomerkki 11 kpl Tuotantoneuvoja Erkki Kalliosalo Seinäjoki Tutkimusassistentti Anneli Hopponen Espoo Toimituspäällikkö Anna Liisa Huhtala Fiskars Helsinki Sijoitusasiantuntija Hilkka Perälä Oulainen Sähköasentaja Esa Nikkinen Haukipudas Sähköasentaja Juha Arolaakso Haukipudas Sähköasentaja Teuvo Hanhela Haukipudas Myynti insinööri Matti Teräs Haukipudas Prosessinhoitaja Juha Tiermas Kuusamo Meijeristi Aimo Väärälä Ranua Varastotyöntekijä Esko Niittymäki Turku Pellervon hopeinen ansiomerkki 16
    http://www.pellervo.fi/p-seura/text/mitalistit2009.htm (2012-05-14)

  • Pellervo-Seura
    Hn n jäsen mv Timo Kortelainen Valtimo Nurmeksen Osuusmeijeri Johtokunnan ja hallituksen jäsen kunnanjohtaja Heimo Puustinen Kiskon Osuuspankki Pellervon kultainen ansiomerkki 29 kpl Laaduntarkastaja Taina Forsman Sauvo Munakunta Palveluneuvoja Kaija Auvinen Pyhäsalmi Pyhäjärven Osuuspankki Pankkitoimihenkilö Ritva Hämäläinen Kuusamo Kuusamon Osuuspankki Maidontilittäjä Riitta Puoskari Nurmes Nurmeksen Osuusmeijeri Hankintapäällikkö Erkki Kuittinen Nurmes Nurmeksen Osuusmeijeri Palkanlaskija Liisa Juutila Ilmajoki Osuuskunta Pohjanmaan Jalostuskeskus Laboratoriotyöntekijä Sisko Luoma Ilmajoki Osk Pohjanmaan Jalostuskeskus Autonasentaja Martti Niemelä Seinäjoki Osk Pohjanmaan Jalostuskeskus Pakastevarastonhoitaja Ritva Palmu Ilmajoki Osk Pohjanmaan Jal keskus Seminologi Antti Annala Alahärmä Osk Pohjanmaan Jalostuskeskus Seminologi Juhani Annala Nurmo Osk Pohjanmaan Jalostuskeskus Seminologi Esko Jokiaho Seinäjoki Osk Pohjanmaan Jalostuskeskus Seminologi Tapani Keisala Lapua Osk Pohjanmaan Jalostuskeskus Seminologi Pentti Kiskola Ilmajoki Osk Pohjanmaan Jalostuskeskus Seminologi Mauri Kuivinen Seinäjoki Osk Pohjanmaan Jalostuskeskus Seminologi Ahti Leskinen Ähtäri Osk Pohjanmaan Jalostuskeskus Seminologi Juhani Matoniemi Kauhajoki Osk Pohjanmaan Jalostuskeskus Seminologi Matti Moisio Karstula Osk Pohjanmaan Jalostuskeskus Seminologi Sauli Orava Kuortane Osk Pohjanmaan Jalostuskeskus Seminologi Juhani Puronvarsi Isokyrö Osk Pohjanmaan Jalostuskeskus Seminologi Matti Rinne Karijoki Osk Pohjanmaan Jalostuskeskus Seminologi Martti Timo Lappajärvi Osk Pohjanmaan Jalostuskeskus Seminologi Hannu Ventelä Jalasjärvi Osk Pohjanmaan Jalostuskeskus Konemies Timo Määttä Kuusamo JK Juusto Kaira Oy Myyntiassistentti Nina Suominen Naantali Munakunta Osastopäällikkö Toivo Torkki Huittinen Munakunta Kirjanpitäjä Pirjo Heino
    http://www.pellervo.fi/p-seura/text/mitalistit2008.htm (2012-05-14)

  • Pellervo-Seura
    Jalasjärvi Hirvijärven Osm Hallintoneuvoston pj Tapani Haukilahti Veteli Keski Pohjan Juustokunta Laivankorjausmies Seppo Keränen Paltamo Paltamon Op Maanviljelijä Keijo Korhonen Valtimo Nurmeksen Osm Hallintoneuvoston jäsen Erkki Koski Kannus Keski Pohjan Juustokunta Hallituksen jäsen LL Pertti Laiho Vakka Suomen Lvy Emäntä hn n jäsen Mari Lehtimäki Eurajoki Osk Satamaito Maanviljelijä Antti Lehtinen Jalasjärvi Hirvijärven Osm Apulaisjohtaja Ritva Leinistö Kerava Lähivakuutus Keskinäinen Yhtiö Emäntä hn n jäsen Aija Lempinen Lappi Osk Satamaito Maanviljelijä hnvpj Antti Matti Mattila Kiikoinen Osk Satamaito Hallituksen jäsen Sakari Muuttola Reisjärvi Keski Pohjan Juustokunta Maanviljelijä Pentti Mänty Jalasjärvi Hirvijärven Osm Ympäristösuojelusuunnittelija Mirja Inkeri Neuvonen Paltamo Paltamon Op Emäntä Pirjo Nevalainen Juuka Nurmeksen Osm Maanviljelijä Heikki Perälä Jalasjärvi Hirvijärven Osm Maanviljelijä Matti Pihlaja Jalasjärvi Hirvijärven Osm Hallintoneuvoston jäsen Markku Sahipakka Reisjärvi Keski Pohjan Juustokunta Maanviljelijä Timo Viinamäki Jalasjärvi Hirvijärven Osm Maanviljelijä Juho Vuorela Jalasjärvi Hirvijärven Osm Maanviljelijä Timo Vuorela Siikainen Osk Satamaito Maanviljelijä Reino Vuorenmaa Jalasjärvi Hirvijärven Osm Pellervon kultainen ansiomerkki 25 kpl Sijoitusneuvoja Sinikka Heiskanen Kuusamo Kuusamon Op Liikennöitsijä Tapio Hulmi Säkylä Osk Satamaito Meijeristi Seija Hyttinen Pori Osk Satamaito Tilintarkastaja KHT Juhani Juonala Orimattila Osk Sisämaan Jalostus Kirjanpitäjä Tarja Liisa Juselius Lähivakuutus Keskinäinen Yhtiö Tuotantopäällikkö Timo Järvinen Pori Osk Satamaito Tuotantoneuvoja Eija Kortesniemi Pori Osk Satamaito Hankintapäällikkö Tapio Kortesniemi Pori Osk Satamaito Juustolatyöntekijä Kari Kämäräinen Kuusamo JK Juusto Kaira Oy Laitosmies Harri Lilja Lavia Osk Satamaito Laitosmestari Leo Mutanen Liperi Liperin Osm Autoilija Antti Mäenpää Jalasjärvi Hirvijärven Osm Tilitysten hoitaja Raija Ojala Joensuu Liperin Osm Juustolatyöntekijä Esko Palosaari Kuusamo JK Juusto Kaira Oy Laitosmies Vesa Pitkänen Kuusamo JK Juusto Kaira Oy Talonmies Irja Pohjaranta Säkylä Munakunta Meijerityöntekijä Kaarina Raak Pori Osk Satamaito Markkinointiassistentti Oili Saarikko Loimaa Lähivakuutusyhd Loimi Häme Vakuutuskäsittelijä Pirjo Sarros Helsinki Lähivakuutus Keskinäinen Yhtiö Moottoriajoneuvovakuutusasiantuntija Raija Soilas Espoo Lähivakuutus Keskinäinen Yhtiö Palkanlaskija Tarja Suojanen Pori Osk Satamaito Laitosmies Osmo Venäläinen Liperi Liperin Osm Tiimin vetäjä
    http://www.pellervo.fi/p-seura/text/mitalistit2007.htm (2012-05-14)

  • Pellervo-Seura
    Hannu Pirhonen Kisko Kiskon Op Mv Jorma Puranen Kivijärvi Keski Suomen Maitokunta Toimitusjohtaja Taavi Tainijoki Sotkamo Kainuun Osm Mv Raimo Tamminen Kyyjärvi Keski Suomen Maitokunta Mv Jussi Torppa Toivakka Keski Suomen Maitokunta Pronssinen Gebhard mitali 41 kpl Mv Kai Anttila Nummi Pusula Osk Maito Aura Mv Matti Erola Karjalohja Osk Maito Aura Emäntä Marianne Hanhimäki Alahärmä Härmän Seudun Osm Mv Arto Haukilehto Soini Keski Suomen Maitokunta Mv Seppo Haverinen Kuhmo Kainuun Osm Mv Tapio Hytönen Konnevesi Keski Suomen Maitokunta Mv Olli Pekka Häkkinen Saarijärvi Keski Suomen Maitokunta Mv Jorma Härkönen Ristijärvi Kainuun Osm Emäntä Pirkko Jauhiainen Janakkala Hämeenlinnan Osm Mv Lauri Jokinen Alahärmä Härmän Seudun Osm Mv Maija Liisa Jokinen Multia Keski Suomen Maitokunta Mv Mauno Jussila Vöyri Härmän Seudun Osm Mv Taito Kangas Ylihärmä Härmän Seudun Osm Mv Osmo Kauppinen Kannonkoski Keski Suomen Maitokunta Mv Jukka Kemppainen Kajaani Kainuun Osm Mv Lassi Keränen Hyrynsalmi Kainuun Osm Mv Vuokko Kinnunen Viitasaari Keski Suomen Maitokunta Mv Ossi Kivistö Alastaro Osk Maito Aura Mv Timo Korhonen Sotkamo Kainuun Osm Emäntä Helinä Krapi Äetsä Osk Maito Aura Mv Tapio Käpylä Ypäjä Osk Maito Aura Mv Arja Lahti Karstula Keski Suomen Maitokunta Mv Pirkko Laulajainen Laukaa Keski Suomen Maitokunta Mv Sauli Lähteenmäki Rusko Osk Maito Aura Mv Seppo Manninen Taivalkoski Kainuun Osm Mv Minna Niemi Paltamo Kainuun Osm Mv Ilkka Ojala Janakkala Hämeenlinnan Osm Mv Leena Pekonen Pieksämäki Keski Suomen Maitokunta Mv Harri Peltola Puolanka Kainuun Osm Mv Ari Pirttiniemi Saarijärvi Keski Suomen Maitokunta Mv Jari Pitkämäki Alahärmä Härmän Seudun Osm Emäntä Anna Maija Pohjola Mietoinen Osk Maito Aura Mv Saara Pääkkönen Kuhmo Kainuun Osm Emäntä Leena Rantala Alahärmä Härmän Seudun Osm Mv Jouko Salminen Somero Osk Maito Aura Mv Jorma Sillanpää Ylihärmä Härmän Seudun Osm Mv Markku Toivonen Koski Tl Osk Maito Aura Mv Jouni Tolonen Suomussalmi Kainuun Osm Mv Pekka Viljanen Nummela
    http://www.pellervo.fi/p-seura/text/mitalistit2006.htm (2012-05-14)