archive-fi.com » FI » R » RAAHENVESA.FI

Total: 224

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".
  • Tietoa toimitsijoille
    la Terhi Salmi Kentällä olevat lähetit vaihdot kävelyt Sauli Selkälä Vilhelmiina Koskela Ville Koskela Iida Koskela ja Susanna Koskela la Tiedotus Vastuuhenkilö Mari Kinnunen Pauli Vaihoja Pentti Syrjäpalo Kuulutus Pj Paavo Haapakoski Raimo Hormalainen Jorma Vanhala Tero Kokko Heikki Palosaari Lähettäjät Pj Mauno Rättyä Kari Kokko Janne Sundqvist Juhani Keskitalo Jarmo Peltoniemi Start referee Jaana Isokääntä puh 0442824071 sihteeri Berit Raappana Avustajat Ville Sarkkinen Irga Paulin Juliaana Sarpola Korinkantajien johtaja Sari Pikkarainen puh 0407075308 Tiina Torvinen Minna Roth Marja Roth Janika Ahola Kasperi Kestilä Veera Möttönen Victoria Peltoniemi Eveliina Bogdanoff Karoliina Bogdanoff Nea Hirsikorpi Pinja Hirsikorpi Malviina Kortessalo Elviira Kortessalo Wilma Isokääntä Kati Hotakainen Ninni Peltokorpi Veronika Mikheeva Julia Korpela Petra Räty Elina Mikkonen Paula Mikkonen Katri Mikkonen Sina Sarpola Emmi Sallinen Emilia Raappana Valtteri Sippala Suvi Leinola Toni Mathlin Heidi Kodis Laura Kodis Tiia Viitanen Ella Isola Henna Heinula Neariina Peltoniemi Laura Tamminen Kenttähenkilöt vastuuhenkilö Juha Kokkonen puh 0503714359 Kalle Viiltola Kilpailujen johtajat Minna Kortessalo pj Kaija Mainio Juoksujen johtajat Heikki Hanhela Aarno Stång Juoksujen sihteerien vastuuhenkilö Jaana Isokääntä puh 0442824071 Kisaorganisaation sihteeri Paula Snellman puh 0444394334 Kokoontuminen Aarno Stång call in referee Vastuuhenkilö Agne Bogdanoff puh 0405490306 1 osuus Salla Törmänen k Riikka Sarkkinen t 2 osuus Matias Korpela k Lauri Hyväri t 3 osuus Minttu Tähjä k Antti Vainionpää t 4 osuus Sini Lotta Sarkkila k Laura Annunen t Doping henkilöt saattaminen kokoaminen toimivat ensisijaisesti kokoontumispaikalla Mari Kääriäinen Seija Koistinen Lauri Hyväri Mikko Huhtala Ajanotto 1 maalikamera Pekka Bogdanoff puh 0443626216 Pia Keränen sihteeri 2 maalikamera Tapio Alasalmi Ville Alasalmi sihteeri Käsiajat Ryhmänjohtaja Heikki Hanhela puh 0503508812 Arto Aakko Arto Autio Harri Mikkonen Jorma Kortessalo Allan Isokääntä Jukka Kodis Simo Joensuu Ari Mehtälä la Martti Tenkula su Jouni Roth Kierroslaskijat Ryhmänjohtaja Seppo Karihtala puh 0504105156 näyttää merkin maaliin tulevista Paavo Paulin Helena Rantakari Heikki Vakkuri Martti Autio Risto Laitinen Dacil Paulin Keijo Ahistus Martti Penttilä su lisäksi kävelyn aikana Timo Melantie Markku Rankinen Tapio Huhtala Esa Pyhälä Heikki Hanhela Maalituomarit Ryhmänjohtaja Tuula Korpela puh 044433617 sihteeri Sanna Oja Jouko Erik Selkälä Topi Luoto Juhani Suomela Olavi Morko Toivo Vilminko Mauri Pirilä Matti Korpela Juoksujen johtaja Heikki Hanhela puh 0503508812 Kaarrevalvojat ratavalvojat 1 kaarre Sinikka Loukusa Alpo Laukka Anne Huhtala Mikko Huhtala 2 kaarre Markku Rankinen Heino Latvastenmäki Mauri Pisilä Tapio Huhtala su I vaihdon johtaja Reijo Meriläinen puh 0505447999 sihteeri Marjut Paganus Hannu Koskela Arja Joentakanen Essi Ruotsalainen Tapio Honkanen Heikki Haapakoski Riitta Manninen Veli Vuorenmaa I vaihdon kamerat Timo Melantie II vaihdon johtaja Pentti Kilpeläinen puh 0405851541 sihteeri Eija Sakko Jari Loukusa Tuomo Kankaanpää Päivi Harjuhaahto Reijo Lehtiniemi Marina Mikheeva Petra Mikkilä Heidi Hannus Toni Luoto ilmoittaa järjestyksen pitkissä viesteissä II vaihdon kamerat Markku Rankinen III vaihdon johtaja Kimmo Kervinen puh 0405490346 sihteeri Katja Silvola Jarmo Peltokorpi Sari Maaninen Markku Putaansuu Pekka Kestilä Pirjo Kestilä Birgitta Vuoti Möttönen Hilkka Kervinen III vaihdon kamerat Mauri Pisilä Aitajuoksut Ratavalvonta Ratavalvojat ja lisäksi Leena Monthan Leppänen Sirpa Kattilakoski Pirkko Romppainen Vaihdot aidanylitys nostot painojen ja aitakorkeuden tarkistaminen I ja III vaihtojen toimitsijat ja osa maalituomareista Kävelyjen ylituomari Pj Tapio

    Original URL path: http://www.sm-viestit.raahenvesa.fi/index.php?view=article&catid=9:ohjeita&id=29:tietoa-toimitsijoille&tmpl=component&print=1&page= (2016-04-30)
    Open archived version from archive


  • Tytöt 15 4 x 80 m aitajuoksu
    Suihko 4 Oulun Pyrintö Johanna Rajavaara Enna Hassinen Kaisa Rahko Lina Lotta Lahdenkauppi Emilia Olkoniemi Alina Kukkonen Enni Hietapelto Veera Karjalainen Sara Maria Juntunen 5 Jyväskylän Kenttäurheilijat Milla Siekkinen Vilma Mainio Emma Koistinen Sini Toivola Anna Rantala Anniina Kontoniemi Anni Halko Noora Oksanen Maija Rantala 6 Lahden Ahkera Essi Mälkiä Sofia Al Khatib Jenna Pihkola Milla Nieminen Hanna Salomäki Veera Salomäki 7 Espoon Tapiot Sara Jungewelter Laura Räsänen Sophie Jungewelter Natalie Uljas Aino Siekkinen Mikaela Gerkman Ella Huovinen Sofia Muinonen Kia Rajala Veronika Sikow 8 Hämeenlinnan Tarmo Noora Kauranen Anni Suokas Vilma Lahti Siiri Ijäs Jutta Ylitalo Juuli Lahti Essi Koskinen Emilia Vasankari 9 Espoon Tapiot II Sara Jungewelter Laura Räsänen Sophie Jungewelter Natalie Uljas Aino Siekkinen Mikaela Gerkman Ella Huovinen Sofia Muinonen Kia Rajala Veronika Sikow 10 If Åsarna Elin Pajunen Emma Selkälä Johanna Björklund Heidi Vidjeskog 11 Kalajoen Junkkarit Iina Heikkala Erika Nevanperä Ida Väyrynen Roosa Niemelä 12 Karhulan Katajaiset Oona Kettunen Nelli Rantanen Roosa Rantanen Liisa Koskinen Viivi Palmu Nette Liljasto 13 Kokkolan Veikot Oona Mari Hakulinen Kaisa Tolonen Lotta Sarkaranta Noora Määttälä Jutta Salmela 14 Länsi Uudenmaan Urheilijat Emma Hietaoja Milena Kärnä Helena Tayer Emilia Toivonen Senja Virta 15 Nurmon Urheilijat 99 Julia Mäenpää Noora Mäkynen

    Original URL path: http://www.sm-viestit.raahenvesa.fi/index.php?view=article&catid=7%3Alauantai&id=63%3Atytoet-15-4-x-80-m-aitajuoksu&option=com_content&Itemid=20 (2016-04-30)
    Open archived version from archive

  • Pojat 15 4 x 80 m aitajuoksu
    03 Turun Urheiluliitto 2006 Tuomas Ranta Jaakko Malmivirta Joakim Nordström Sami Kärri 2008 Mestari 48 77 Nurmijärven Yleisurheilu Espoo 14 6 2008 Juha Pekka Huppunen Jere Mäkelä Mikael Rinnetmäki Marco Juusela Alkuerät 4 7 2009 klo 10 30 Loppukilpailut 4 7 2009 klo 14 15 2 Helsingin Kisa Veikot Niko Pronin Matias Linkoaho Wassim Chokairy Sampo Rantala Juhana Kainulainen 3 Oulun Pyrintö Jere Hölttä Joel Hurskainen Janne Törmänen Ilari Rautalin Jere Posti 4 Tampereen Pyrintö Aleksi Suni Frans Kujanpää Markku Sillman Joni Syrjälä Valtteri Toimela 5 Turun Urheiluliitto Joel Lapinlampi Samuli Hynninen Niko Karhula Tuomas Kankare Miska Kallio 6 Hämeenlinnan Tarmo Arttu Seppänen Mikael Reuna Ville Koskela Harri Ihaniemi 7 Kenttäurheilijat 58 Mikko Karvinen Andreas Lindström Ville Lampinen Lauri Nogelainen Antti Vähäkainu Tuomas Kaukolahti Sebastian Aaltonen Leo Elias Luoti Aleksi Satosuo 9 Helsingin Kisa Veikot II Elias Lassila Max Malmberg Hesse Tammi Elias Mäkelä 10 Janakkalan Jana Ville Vanhatalo Heikki Nieminen Elias Räikkönen Janne Niemi Niko Koskinen Riku Sillanpää Ari Meriläinen Leevi Räikkönen 11 Jyväskylän Kenttäurheilijat Oras Schmid Daniel Lehtonen Joel Kelly Niilo Lappalainen Pauli Suomu Ilari Manninen Aaron Savolainen Vili Kokkinen Joona Lyly Ville Lehtonen 12 Saarijärven Pullistus Aleksi Honkavuori Aarne Ahvenainen Olli Vertanen Joonas Rinne Saku Pitkänen Paavo

    Original URL path: http://www.sm-viestit.raahenvesa.fi/index.php?view=article&catid=7%3Alauantai&id=62%3Apojat-15-4-x-80-m-aitajuoksu&option=com_content&Itemid=20 (2016-04-30)
    Open archived version from archive

  • Miehet 17-v 4x100 m
    Aapio Visa Tuominen Tommi Viitanen 3 Lahden Ahkera Samuli Lehtinen Tuukka Salmi Kristian Lång Kalle Petrelius Roope Lehtinen 5 Tampereen Pyrintö Jani Koskela Markus Koivula Lauri Alasaukko Oja Eetu Ehrola Jaakko Lehtilä Jouni Kilpi Eppu Yliruusi Henri Laine Juho Heinisuo 6 Oulun Pyrintö Tatu Vähäkangas Eetu Rantala Ville Lankila Henri Seppänen Juhani Svanberg Aleksi Ollila Henry Haataja Pekka Roine Aleksi Sylander 8 Turun Urheiluliitto II Jan Aalto Juuso Kosonen Joni Aaltonen Joel Tuomi 9 Alajärven Ankkurit Tuomas Salenius Ville Rajala Mikko Ojala Juho Hautakangas Markku Ojala 10 Espoon Tapiot Diari Sharifi Tommi Huoponen Joel Espo Kaius Huoponen Micke Nikkanen Samuel Ivanoff 11 Helsingfors Ifk Don Zheni Ekoebve Ricky Lind Erik Back Mika Lahtinen 12 If Åsarna Örjan Brännkärr Christoffer Backlund Sakarias Stenbäck Baker Matar 13 Imatran Urheilijat Kristian Niemi Ville Ahonen Markus Rautio Samu Summanen 14 Jyväskylän Kenttäurheilijat Joona Lyly Jooel Savolainen Taneli Monni Mikko Saikkonen Jussi Huuskonen Jaakko Senttula 15 Liedon Parma Jussi Valtanen Tapani Sarkala Hannu Mäkelä Juuso Varjonen Ville Stylman Jaakko Varjonen Atte Hiironen Rasmus Arikka 16 Länsi Uudenmaan Urheilijat Oskari Mörö Miika Wynn Ellis Petri Tuovila Arttu Lappalainen Toni Virta 17 Noormarkun Nopsa Juuso Heino Johannes Välimäki Teemu Lankinen Ville Vihtalahti Jori Antikainen Einari Välimäki 18

    Original URL path: http://www.sm-viestit.raahenvesa.fi/index.php?view=article&catid=7%3Alauantai&id=61%3Amiehet-17-v-4x100-m&option=com_content&Itemid=20 (2016-04-30)
    Open archived version from archive

  • Naiset 19 4x100 m
    Jokela Iida Vieno Minna Viljanen Alkuerät 4 7 2009 klo 11 05 Loppukilpailut 4 7 2009 klo 14 45 1 Nakkilan Vire Minna Viljanen Iida Vieno Jenni Jokinen Heidi Maria Jokinen Milja Tuomi Jenna Jokela Hanna Suurpää 3 Viipurin Urheilijat Tilda Hämäläinen Emmi Viitanen Sanni Soilampi Hanne Kantanen 4 Esbo If Patricia Lönngren Celine Fogde Sara Savola Nelly Widbom Jenny Fagerstedt Kira Kytölä Saara Kari 5 Helsingin Kisa Veikot Nina Surola Tiina Rinne Heli Mishael Hanna Voutilainen 9 Janakkalan Jana Minna Meriläinen Verna Mahlamäki Nina Rättyä Aino Saari Tiia Mari Sulkio Elisabeth Vaurasalo Jenna Vanhatalo Anni Nieminen Sara Papunen 10 Jyväskylän Kenttäurheilijat Maija Rantala Emmi Mäkinen Heta Kettunen Jenni Sandkvist Kiika Tarhonen Petra Mäenpää Juuli Anna Tauren Riina Meriläinen Paula Simonen Salla Salmijärvi 11 Kannuksen Ura Hanna Jämsä Titta Jämsä Sari Paavola Sannamari Salonen Anette Lehojärvi Milka Erkkilä Anniina Kortetmaa 12 Kuivasjärven Aura Sari Wäänänen Pauliina Räisänen Hanna Korhonen Kaisa Klemetti 13 Lahden Ahkera Tiina Leppäkoski Kaisa Kallioinen Niina Kuusisto Reetta Hämäläinen Essi Mälkiä Heli Halonen 14 Länsi Uudenmaan Urheilijat Nanette Lehmusvirta Eevi Salminen Sari Koskinen Meri Ilmarinen 15 Mikkelin Kilpa Veikot Ilona Arola Vilma Kuitunen Sini Kuronen Tiia Nurminen Milla Mari Putkonen Jatta Roos Lotta Kirvesmies Salli Kirvesmies Linda

    Original URL path: http://www.sm-viestit.raahenvesa.fi/index.php?view=article&catid=7%3Alauantai&id=60%3Anaiset-19-4x100-m-&option=com_content&Itemid=20 (2016-04-30)
    Open archived version from archive

  • Miehet 19 4x100 m
    09 Helsingin Kisa Veikot Espoo 14 6 2008 Carlo Rogers Roni Ollikainen Ossi Linkoaho Toni Sofronjuk Alkuerät 4 7 2009 klo 11 25 Loppukilpailut 5 7 2009 klo 15 00 1 Helsingin Kisa Veikot Jussi Kaavi Roni Ollikainen Markus Rahnu Ise Iduozee Samuli Bryggare 2 Oulun Pyrintö Jere Lehto Atte Lämsä Santeri Kokkinen Tero Huovinen 4 Turun Urheiluliitto Lauri Kirkkola Ville Wendelin Frans Kapilo Sakari Alanen 6 Länsi Uudenmaan Urheilijat Kennet Baggström Teemu Vuoristo Arttu Kuoreinen Tuure Hollo Aku Nikander Pyry Ilmarinen 9 Espoon Tapiot Samuel Ivanoff Kristian Honni Jami Kurki Miika Honni Kalle Rönkkö Lasse Thiel 10 If Sibbo Vargarna Jonas Lönnberg Otto Ylöstalo Jonas Seemer Zacharias Holmkvist Eerik Sillanpää Elias Tapio 11 If Vom Richard Östman Emil Storlund Christian Karv Andreas Kullström Erik Ehrström Robert Bamm 12 Jyväskylän Kenttäurheilijat Jooel Savolainen Taneli Monni Mikko Saikkonen Petteri Monni Juho Kaihlajärvi 13 Kuivasjärven Aura Toni Lempinen Sami Kallio Kokko Joonas Perkkiö Topi Ylisassi Ville Vuorinen Miika Lehmikangas Tomi Vähävihu 14 Kälviän Tarmo Lasse Ruokoja Valtteri Löytynoja Jorma Hietala Juho Pietilä Tero Järvinen 15 Lahden Ahkera Jere Orjala Juuso Malila Eetu Taskinen Ahmed Jumaa Aleksi Laitinen Markus Vierumäki 16 Lappeenrannan Urheilu Miehet Aaro Viskari Tommi Brandstack Jose Saborit Parjanen Antti Lasaroff

    Original URL path: http://www.sm-viestit.raahenvesa.fi/index.php?view=article&catid=7%3Alauantai&id=59%3Amiehet-19-4x100-m&option=com_content&Itemid=20 (2016-04-30)
    Open archived version from archive

  • Pojat 15 4x100 m
    6 Tampereen Pyrintö Aleksi Suni Mikael Vihriälä Frans Kujanpää Markku Sillman Eric Amanor 9 Helsingin Kisa Veikot Niko Pronin Matias Linkoaho Wassim Chokairy Jerri Råman 10 Hämeenlinnan Tarmo Arttu Seppänen Mikael Reuna Ville Koskela Harri Ihaniemi 11 Helsingin Kisa Veikot II Sampo Rantala Elias Lassila Max Malmberg Hesse Tammi 12 Ik Falken David Rönnqvist Axel Gädda Alex Kallträsk Niklas Roos Christoffer Melin Wilhelm Bodbacka Toni Wiik Martin Borgmästars 13 Janakkalan Jana Ville Vanhatalo Heikki Nieminen Elias Räikkönen Janne Niemi Niko Koskinen Riku Sillanpää Ari Meriläinen Leevi Räikkönen 14 Jyväskylän Kenttäurheilijat Oras Schmid Daniel Lehtonen Joel Kelly Niilo Lappalainen Pauli Suomu Ilari Manninen Aaron Savolainen Vili Kokkinen Joona Lyly 15 Kenttäurheilijat 58 Mikko Karvinen Andreas Lindström Ville Lampinen Lauri Nogelainen Antti Vähäkainu Tuomas Kaukolahti Sebastian Aaltonen Leo Elias Luoti Aleksi Satosuo 16 Kuusamon Erä Veikot Jere Toivola Niko Pirttijärvi Juho Ojala Veli Matti Takkinen 17 Kenttäurheilijat 58 II Mikko Karvinen Andreas Lindström Ville Lampinen Lauri Nogelainen Antti Vähäkainu Tuomas Kaukolahti Sebastian Aaltonen Aleksi Satosuo Leo Elias Luoti 18 Lappajärven Veikot Elmo Savola Teemu Veteläsuo Eemeli Alanen Valtteri Nyyssölä Daniel Luoma 19 Nurmon Urheilijat 99 Jesse Naukkarinen Nicolas Taba Teemu Kantola Jere Puska Henri Takala Petteri Puumala Matias Mäki Töyli Aleksi Lehto

    Original URL path: http://www.sm-viestit.raahenvesa.fi/index.php?view=article&catid=7%3Alauantai&id=58%3Apojat-15-4x100-m&option=com_content&Itemid=20 (2016-04-30)
    Open archived version from archive

  • Tytöt 15 4x100 m
    Gerkman Ella Huovinen Sofia Muinonen Kia Rajala Veronika Sikow Linda Myllymäki 12 Hämeenlinnan Tarmo Noora Kauranen Anni Suokas Vilma Lahti Nea Hyvärinen Siiri Ijäs Jutta Ylitalo Juuli Lahti Essi Koskinen Emilia Vasankari Nea Nikkanen 13 If Femman Sofia Saarikko Rebecca Suoranta Johanna Uppgård Fanny Lindahl 14 Hämeenlinnan Tarmo II Noora Kauranen Anni Suokas Vilma Lahti Nea Hyvärinen Siiri Ijäs Jutta Ylitalo Juuli Lahti Essi Koskinen Emilia Vasankari Nea Nikkanen 15 If Nykarlebynejden Cecilia Björkman Andrea Julin Anna Julin Jessica Rasmus Rebecka Westerlund Veronica Kengo 16 If Åsarna Heidi Widjeskog Heidi Sandkulla Sabina Furu Janina Björklund 17 Jyväskylän Kenttäurheilijat Milla Siekkinen Heidi Niskala Vilma Mainio Petra Saari Emma Koistinen Sini Toivola Anna Rantala Anniina Kontoniemi Mesi Pirhonen Anni Halko Noora Oksanen Maija Rantala Tessa Myllymäki 18 If Åsarna II Jonna Björklund Elin Pajunen Emma Selkälä Johanna Björklund 19 Jyväskylän Kenttäurheilijat II Milla Siekkinen Heidi Niskala Vilma Mainio Petra Saari Emma Koistinen Sini Toivola Anna Rantala Anniina Kontoniemi Mesi Pirhonen Anni Halko Noora Oksanen Maija Rantala Tessa Myllymäki 20 Kalajoen Junkkarit Iina Heikkala Erika Nevanperä Juliska Tiinanen Ida Väyrynen 21 Karhulan Katajaiset Nelli Rantanen Roosa Rantanen Liisa Koskinen Viivi Palmu Nette Liljasto 22 Kalajoen Junkkarit II Roosa Niemelä Johanna Juhola Linda Mård Eveliina Roukala 23 Kestilän Kisa Veikot Nina Akbaba Heidi Akbaba Annemari Hepo Oja Kaarin Ojala Emmi Taipaleenmäki Jenni Still Ida Still 24 Kokkolan Veikot Oona Mari Hakulinen Kaisa Tolonen Lotta Sarkaranta Noora Määttälä Jutta Salmela 25 Kuivasjärven Aura Meri Tuuli Mäkinen Linda Korhonen Saara Hiltunen Elina Pehkonen Iina Silvola Hanna Kallio Annukka Kosamo Julia Mustonen Oona Heikkinen Hilma Schönberg Minna Raudaskoski Henriikka Könönen 26 Lahden Ahkera Essi Mälkiä Sofia Al Khatib Jenna Pihkola Milla Nieminen Hanna Salomäki Veera Salomäki 27 Kuivasjärven Aura II Meri Tuuli Mäkinen Linda Korhonen Saara Hiltunen Elina Pehkonen Iina Silvola Hanna Kallio Annukka Kosamo Julia Mustonen

    Original URL path: http://www.sm-viestit.raahenvesa.fi/index.php?view=article&catid=7%3Alauantai&id=57%3Atytoet-15-4x100-m&option=com_content&Itemid=20 (2016-04-30)
    Open archived version from archive