archive-fi.com » FI » R » RAAHENVESA.FI

Total: 224

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".
  • Kaikille tuomareille yhteisiä vaatimuksia:
    11 09 terve maalaisjärki ja yleinen tahdikkuus järjestelmällisyys tarkka keskittyminen omaan tehtävään jämäkkyys päättäväisyys luja mutta ei röyhkeä kurinalaisuus hyvä kilpailun sääntöjen tuntemus urheilijan tarpeiden ymmärtäminen hyvä reagointikyky info henkilö Kuinka voin auttaa asenne kaikkia kisavieraita kohtaan tunnelman luominen kisailme

    Original URL path: http://www.sm-viestit.raahenvesa.fi/index.php?view=article&catid=9%3Aohjeita&id=80%3Akaikille-tuomareille-yhteisiae-vaatimuksia&tmpl=component&print=1&page=&option=com_content&Itemid=17 (2016-04-30)
    Open archived version from archive


  • Tytöt 15 4 x 80 m aitajuoksu
    Enna Hassinen Kaisa Rahko Lina Lotta Lahdenkauppi Emilia Olkoniemi Alina Kukkonen Enni Hietapelto Veera Karjalainen Sara Maria Juntunen 5 Jyväskylän Kenttäurheilijat Milla Siekkinen Vilma Mainio Emma Koistinen Sini Toivola Anna Rantala Anniina Kontoniemi Anni Halko Noora Oksanen Maija Rantala 6 Lahden Ahkera Essi Mälkiä Sofia Al Khatib Jenna Pihkola Milla Nieminen Hanna Salomäki Veera Salomäki 7 Espoon Tapiot Sara Jungewelter Laura Räsänen Sophie Jungewelter Natalie Uljas Aino Siekkinen Mikaela Gerkman Ella Huovinen Sofia Muinonen Kia Rajala Veronika Sikow 8 Hämeenlinnan Tarmo Noora Kauranen Anni Suokas Vilma Lahti Siiri Ijäs Jutta Ylitalo Juuli Lahti Essi Koskinen Emilia Vasankari 9 Espoon Tapiot II Sara Jungewelter Laura Räsänen Sophie Jungewelter Natalie Uljas Aino Siekkinen Mikaela Gerkman Ella Huovinen Sofia Muinonen Kia Rajala Veronika Sikow 10 If Åsarna Elin Pajunen Emma Selkälä Johanna Björklund Heidi Vidjeskog 11 Kalajoen Junkkarit Iina Heikkala Erika Nevanperä Ida Väyrynen Roosa Niemelä 12 Karhulan Katajaiset Oona Kettunen Nelli Rantanen Roosa Rantanen Liisa Koskinen Viivi Palmu Nette Liljasto 13 Kokkolan Veikot Oona Mari Hakulinen Kaisa Tolonen Lotta Sarkaranta Noora Määttälä Jutta Salmela 14 Länsi Uudenmaan Urheilijat Emma Hietaoja Milena Kärnä Helena Tayer Emilia Toivonen Senja Virta 15 Nurmon Urheilijat 99 Julia Mäenpää Noora Mäkynen Heidi Erkinheimo Pihla Ylitalo Lotta Isosaari

    Original URL path: http://www.sm-viestit.raahenvesa.fi/index.php?view=article&catid=7%3Alauantai&id=63%3Atytoet-15-4-x-80-m-aitajuoksu&tmpl=component&print=1&page=&option=com_content&Itemid=20 (2016-04-30)
    Open archived version from archive

  • Pojat 15 4 x 80 m aitajuoksu
    Posti 4 Tampereen Pyrintö Aleksi Suni Frans Kujanpää Markku Sillman Joni Syrjälä Valtteri Toimela 5 Turun Urheiluliitto Joel Lapinlampi Samuli Hynninen Niko Karhula Tuomas Kankare Miska Kallio 6 Hämeenlinnan Tarmo Arttu Seppänen Mikael Reuna Ville Koskela Harri Ihaniemi 7 Kenttäurheilijat 58 Mikko Karvinen Andreas Lindström Ville Lampinen Lauri Nogelainen Antti Vähäkainu Tuomas Kaukolahti Sebastian Aaltonen Leo Elias Luoti Aleksi Satosuo 9 Helsingin Kisa Veikot II Elias Lassila Max Malmberg Hesse

    Original URL path: http://www.sm-viestit.raahenvesa.fi/index.php?view=article&catid=7%3Alauantai&id=62%3Apojat-15-4-x-80-m-aitajuoksu&tmpl=component&print=1&page=&option=com_content&Itemid=20 (2016-04-30)
    Open archived version from archive

  • Miehet 17-v 4x100 m
    3 Lahden Ahkera Samuli Lehtinen Tuukka Salmi Kristian Lång Kalle Petrelius Roope Lehtinen 5 Tampereen Pyrintö Jani Koskela Markus Koivula Lauri Alasaukko Oja Eetu Ehrola Jaakko Lehtilä Jouni Kilpi Eppu Yliruusi Henri Laine Juho Heinisuo 6 Oulun Pyrintö Tatu Vähäkangas Eetu Rantala Ville Lankila Henri Seppänen Juhani Svanberg Aleksi Ollila Henry Haataja Pekka Roine Aleksi Sylander 8 Turun Urheiluliitto II Jan Aalto Juuso Kosonen Joni Aaltonen Joel Tuomi 9 Alajärven Ankkurit Tuomas Salenius Ville Rajala Mikko Ojala Juho Hautakangas Markku Ojala 10 Espoon Tapiot Diari Sharifi Tommi Huoponen Joel Espo Kaius Huoponen Micke Nikkanen Samuel Ivanoff 11 Helsingfors Ifk Don Zheni Ekoebve Ricky Lind Erik Back Mika Lahtinen 12 If Åsarna Örjan Brännkärr Christoffer Backlund Sakarias Stenbäck Baker Matar 13 Imatran Urheilijat Kristian Niemi Ville Ahonen Markus Rautio Samu Summanen 14 Jyväskylän Kenttäurheilijat Joona Lyly Jooel Savolainen Taneli Monni Mikko Saikkonen Jussi Huuskonen Jaakko Senttula 15 Liedon Parma Jussi Valtanen Tapani Sarkala Hannu Mäkelä Juuso Varjonen Ville Stylman Jaakko Varjonen Atte Hiironen Rasmus Arikka 16 Länsi Uudenmaan Urheilijat Oskari Mörö Miika Wynn Ellis Petri Tuovila Arttu Lappalainen Toni Virta 17 Noormarkun Nopsa Juuso Heino Johannes Välimäki Teemu Lankinen Ville Vihtalahti Jori Antikainen Einari Välimäki 18 Nurmijärven Yleisurheilu Juha Pekka Huppunen

    Original URL path: http://www.sm-viestit.raahenvesa.fi/index.php?view=article&catid=7%3Alauantai&id=61%3Amiehet-17-v-4x100-m&tmpl=component&print=1&page=&option=com_content&Itemid=20 (2016-04-30)
    Open archived version from archive

  • Naiset 19 4x100 m
    Tiina Rinne Heli Mishael Hanna Voutilainen 9 Janakkalan Jana Minna Meriläinen Verna Mahlamäki Nina Rättyä Aino Saari Tiia Mari Sulkio Elisabeth Vaurasalo Jenna Vanhatalo Anni Nieminen Sara Papunen 10 Jyväskylän Kenttäurheilijat Maija Rantala Emmi Mäkinen Heta Kettunen Jenni Sandkvist Kiika Tarhonen Petra Mäenpää Juuli Anna Tauren Riina Meriläinen Paula Simonen Salla Salmijärvi 11 Kannuksen Ura Hanna Jämsä Titta Jämsä Sari Paavola Sannamari Salonen Anette Lehojärvi Milka Erkkilä Anniina Kortetmaa 12

    Original URL path: http://www.sm-viestit.raahenvesa.fi/index.php?view=article&catid=7%3Alauantai&id=60%3Anaiset-19-4x100-m-&tmpl=component&print=1&page=&option=com_content&Itemid=20 (2016-04-30)
    Open archived version from archive

  • Miehet 19 4x100 m
    Kennet Baggström Teemu Vuoristo Arttu Kuoreinen Tuure Hollo Aku Nikander Pyry Ilmarinen 9 Espoon Tapiot Samuel Ivanoff Kristian Honni Jami Kurki Miika Honni Kalle Rönkkö Lasse Thiel 10 If Sibbo Vargarna Jonas Lönnberg Otto Ylöstalo Jonas Seemer Zacharias Holmkvist Eerik Sillanpää Elias Tapio 11 If Vom Richard Östman Emil Storlund Christian Karv Andreas Kullström Erik Ehrström Robert Bamm 12 Jyväskylän Kenttäurheilijat Jooel Savolainen Taneli Monni Mikko Saikkonen Petteri Monni Juho

    Original URL path: http://www.sm-viestit.raahenvesa.fi/index.php?view=article&catid=7%3Alauantai&id=59%3Amiehet-19-4x100-m&tmpl=component&print=1&page=&option=com_content&Itemid=20 (2016-04-30)
    Open archived version from archive

  • Pojat 15 4x100 m
    Vihriälä Frans Kujanpää Markku Sillman Eric Amanor 9 Helsingin Kisa Veikot Niko Pronin Matias Linkoaho Wassim Chokairy Jerri Råman 10 Hämeenlinnan Tarmo Arttu Seppänen Mikael Reuna Ville Koskela Harri Ihaniemi 11 Helsingin Kisa Veikot II Sampo Rantala Elias Lassila Max Malmberg Hesse Tammi 12 Ik Falken David Rönnqvist Axel Gädda Alex Kallträsk Niklas Roos Christoffer Melin Wilhelm Bodbacka Toni Wiik Martin Borgmästars 13 Janakkalan Jana Ville Vanhatalo Heikki Nieminen Elias Räikkönen Janne Niemi Niko Koskinen Riku Sillanpää Ari Meriläinen Leevi Räikkönen 14 Jyväskylän Kenttäurheilijat Oras Schmid Daniel Lehtonen Joel Kelly Niilo Lappalainen Pauli Suomu Ilari Manninen Aaron Savolainen Vili Kokkinen Joona Lyly 15 Kenttäurheilijat 58 Mikko Karvinen Andreas Lindström Ville Lampinen Lauri Nogelainen Antti Vähäkainu Tuomas Kaukolahti Sebastian Aaltonen Leo Elias Luoti Aleksi Satosuo 16 Kuusamon Erä Veikot Jere Toivola Niko Pirttijärvi Juho Ojala Veli Matti Takkinen 17 Kenttäurheilijat 58 II Mikko Karvinen Andreas Lindström Ville Lampinen Lauri Nogelainen Antti Vähäkainu Tuomas Kaukolahti Sebastian Aaltonen Aleksi Satosuo Leo Elias Luoti 18 Lappajärven Veikot Elmo Savola Teemu Veteläsuo Eemeli Alanen Valtteri Nyyssölä Daniel Luoma 19 Nurmon Urheilijat 99 Jesse Naukkarinen Nicolas Taba Teemu Kantola Jere Puska Henri Takala Petteri Puumala Matias Mäki Töyli Aleksi Lehto Tatu Naukkarinen Jesse Isosaari 20 Oulun

    Original URL path: http://www.sm-viestit.raahenvesa.fi/index.php?view=article&catid=7%3Alauantai&id=58%3Apojat-15-4x100-m&tmpl=component&print=1&page=&option=com_content&Itemid=20 (2016-04-30)
    Open archived version from archive

  • Tytöt 15 4x100 m
    Rajala Veronika Sikow Linda Myllymäki 12 Hämeenlinnan Tarmo Noora Kauranen Anni Suokas Vilma Lahti Nea Hyvärinen Siiri Ijäs Jutta Ylitalo Juuli Lahti Essi Koskinen Emilia Vasankari Nea Nikkanen 13 If Femman Sofia Saarikko Rebecca Suoranta Johanna Uppgård Fanny Lindahl 14 Hämeenlinnan Tarmo II Noora Kauranen Anni Suokas Vilma Lahti Nea Hyvärinen Siiri Ijäs Jutta Ylitalo Juuli Lahti Essi Koskinen Emilia Vasankari Nea Nikkanen 15 If Nykarlebynejden Cecilia Björkman Andrea Julin Anna Julin Jessica Rasmus Rebecka Westerlund Veronica Kengo 16 If Åsarna Heidi Widjeskog Heidi Sandkulla Sabina Furu Janina Björklund 17 Jyväskylän Kenttäurheilijat Milla Siekkinen Heidi Niskala Vilma Mainio Petra Saari Emma Koistinen Sini Toivola Anna Rantala Anniina Kontoniemi Mesi Pirhonen Anni Halko Noora Oksanen Maija Rantala Tessa Myllymäki 18 If Åsarna II Jonna Björklund Elin Pajunen Emma Selkälä Johanna Björklund 19 Jyväskylän Kenttäurheilijat II Milla Siekkinen Heidi Niskala Vilma Mainio Petra Saari Emma Koistinen Sini Toivola Anna Rantala Anniina Kontoniemi Mesi Pirhonen Anni Halko Noora Oksanen Maija Rantala Tessa Myllymäki 20 Kalajoen Junkkarit Iina Heikkala Erika Nevanperä Juliska Tiinanen Ida Väyrynen 21 Karhulan Katajaiset Nelli Rantanen Roosa Rantanen Liisa Koskinen Viivi Palmu Nette Liljasto 22 Kalajoen Junkkarit II Roosa Niemelä Johanna Juhola Linda Mård Eveliina Roukala 23 Kestilän Kisa Veikot Nina Akbaba Heidi Akbaba Annemari Hepo Oja Kaarin Ojala Emmi Taipaleenmäki Jenni Still Ida Still 24 Kokkolan Veikot Oona Mari Hakulinen Kaisa Tolonen Lotta Sarkaranta Noora Määttälä Jutta Salmela 25 Kuivasjärven Aura Meri Tuuli Mäkinen Linda Korhonen Saara Hiltunen Elina Pehkonen Iina Silvola Hanna Kallio Annukka Kosamo Julia Mustonen Oona Heikkinen Hilma Schönberg Minna Raudaskoski Henriikka Könönen 26 Lahden Ahkera Essi Mälkiä Sofia Al Khatib Jenna Pihkola Milla Nieminen Hanna Salomäki Veera Salomäki 27 Kuivasjärven Aura II Meri Tuuli Mäkinen Linda Korhonen Saara Hiltunen Elina Pehkonen Iina Silvola Hanna Kallio Annukka Kosamo Julia Mustonen Oona Heikkinen Hilma Schönberg Minna Raudaskoski

    Original URL path: http://www.sm-viestit.raahenvesa.fi/index.php?view=article&catid=7%3Alauantai&id=57%3Atytoet-15-4x100-m&tmpl=component&print=1&page=&option=com_content&Itemid=20 (2016-04-30)
    Open archived version from archive